Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświad

Prawidłowy poziom hormonów we krwi ? dlaczego to ważne?

Kiedy należy skonsultować się z endokrynologiem?

Endokrynologia to dział medycyny, który zajmuje się pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i jej ewentualnymi zaburzeniami. Ze względu na fakt, że objawów świadczących o zaburzeniach w ich funkcjonowaniu jest bardzo wiele, jednoznaczna odpowiedz na pytanie o konkretne symptomy jest bardzo trudna. Zdarza się nawet, że endokrynologowie z wieloletnim doświadczeniem mogą mieć kłopoty z postawieniem jednoznacznej diagnozy. Najczęściej jednak przyczyną złego samopoczucia pacjenta jest tarczyca, a dokładnie jej nadczynność lub niedoczynność. W przypadku uczucia ciągłego chłodu, zaburzeń masy ciała, czy wytrzeszczu oczu konieczna jest wizyta u lekarza. Symptomy te wskazują na nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, ale jednoznaczną diagnozę może postawić tylko endokrynolog.


Lekarz endokrynolog ? w jakich sytuacjach należy się do niego udać?

Niektórzy pacjenci nie do końca wiedzą do jakiego specjalisty udać się w przypadku konkretnych problemów ze zdrowiem. Fachowe nazewnictwo nierzadko sprawia, że trudno jednoznacznie rozszyfrować czym zajmuje się dany lekarz. Jednym ze specjalistów, którzy pomagają milionom Polaków jest endokrynolog. Jakie choroby on leczy? Przede wszystkim zajmuje się on chorobami związanymi z nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, jak np. tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa, jajniki, czy jądra. Wydzielane przez nie hormony decydują o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu, stąd ewentualne zaburzenia powodują złe samopoczucie i dolegliwości, jakich warto się pozbyć korzystając z pomocy właśnie endokrynologa.


Sposoby przeprowadzania badań u kobiet w ciąży

U kobiet w ciąży wykonywane są różnego rodzaju badania kontrolne. Są to zarówno badania krwi, jak i badania usg. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie stanu zdrowia płodu i samej kobiety. Wobec tego sposób przeprowadzania badań u kobiet w ciąży musi uwzględniać fakt, że znajdują się one w szczególnym momencie swojego życia, a wobec tego muszą być traktowane w bardzo delikatny sposób. W przeciwnym razie badania przeprowadzane u kobiet w ciąży mogą się okazać dla nich niebezpieczne. Wiedzą o tym bardzo dobrze lekarze i pielęgniarki, dlatego starają się bardzo dobrze przygotowywać kobiety do badań, jakie mają zostać u nich przeprowadzone. Starają się także tłumaczyć im, w jaki sposób przeprowadzone zostanie konkretne badanie.



© 2019 http://lisaferrera.wroclaw.pl/