Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

ałowy nie może zawierać bakterii ani ich przetrwalników, grzybów ani ich zarodników, pierwotniaków ani wirusów. Jałowość osiąga się poprzez proces sterylizacji. Nawet najlepiej przeprowadzona sterylizacja nigdy nie zapewnia cał

Podstawa bezpieczeństwa w salonie kosmetycznym - jednorazowa odzież medyczna

sterylność

Jałowość

Jałowość (sterylność) to nieobecność w danym materiale zdolnych do życia drobnoustrojów w ich formach wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Materiał jałowy nie może zawierać bakterii ani ich przetrwalników, grzybów ani ich zarodników, pierwotniaków ani wirusów. Jałowość osiąga się poprzez proces sterylizacji.

Nawet najlepiej przeprowadzona sterylizacja nigdy nie zapewnia całkowitej jałowości sterylizowanego materiału. Dlatego w praktyce za jałowy uznaje się materiał, w którym prawdopodobieństwo przeżycia jednej komórki mikroorganizmu jest równe lub mniejsze od 10-6. Prawdopodobieństwo to określa wartość SAL (Sterility Assurance Level). Jest to parametr ilościowo określający jakość wyjaławiania i musi być wyznaczany dla każdej nowej metody sterylizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%82owo%C5%9B%C4%87


Inne wyposażenie

Czasem opatrunki są łączone (indywidualne), dzięki czemu mają wspólne opakowanie, często są one wodoodporne.

Inne wyposażenie:
Woda utleniona
Rękawiczki jednorazowe, mogą być wykonane z lateksu, winylu, bądź gumy nitrylowej
Ustnik do sztucznego oddychania
Agrafki (do małych napraw, zapinania bandaży, chust, przytrzymywania opatrunku)
Latarka
Nożyczki z tępym końcem (do cięcia opatrunków, pasów bezpieczeństwa, ubrań)
Pęseta
Koc termiczny- koc ratunkowy jest zarówno ochroną dla poszkodowanego przed zimnem (hipotermia, załamanie się lodu, przechłodzenie organizmu) jak również pomaga w przypadkach przegrzania (udar cieplny, słoneczny).

Apteczki profesjonalne zawierają zwykle znaczną ilość materiałów opatrunkowych, ale także :

Kołnierz ortopedyczny
Ambu / Maskę twarzową
Aparat do płukania oka
Szyny do unieruchamiania złamań - Szyny Kramera lub Sam Splint)
Flary ostrzegawcze, Światła chemiczne


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Apteczka


propozycje stosowania rękawiczek

Historia
Pierwsze rękawiczki stosowane w medycynie były wykonane ze skóry lub dzianiny. Na początku XIX wieku zaczęły pojawiać się propozycje stosowania rękawiczek jako środka zapobiegającego zakażeniom wśród chirurgów, położników czy anatomów. Pomysły te ogłaszali m.in. dermatolog Joseph Plenk i położnik Ignaz Semmelweis. W chirurgii, pierwszeństwo w stosowaniu rękawiczek zazwyczaj przyznaje się Williamowi Stewartowi Halstedowi. Zimą 1890 jego sanitariuszka zaczęła używać zamówionych przez Halsteda w Goodyear Rubber Company gumowych rękawiczek. Niedługo później spopularyzowano używanie gumowych rękawiczek w Europie; wśród pierwszych chirurgów stosujących gumowe rękawiczki byli Werner Zoege von Manteuffel i Bernard Koening9

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://lisaferrera.wroclaw.pl/