O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności?

anel słoneczny, to jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy profesjonalistów możemy być pewni, że taka instalacja działa w sposób sprawny i bezpieczny. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to niewątpliwie energia przyszłości i tr

O solarach - dla lansu czy faktycznej oszczędności? Growatt 8000UE

Jak zamontować kolektory słoneczne?

Instalacje słoneczne zazwyczaj montują specjalne firmy, mające odpowiednie doświadczenie w tej branży. Chociaż podobno da się zbudować samodzielnie panel słoneczny, to jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy profesjonalistów możemy być pewni, że taka instalacja działa w sposób sprawny i bezpieczny. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to niewątpliwie energia przyszłości i trzeba przyznać, że w tej branży istnieje spore pole do rozwoju. Jeśli korzystamy z usług firmy zajmującej się taką działalnością to oprócz montażu w odpowiednim miejscu odpowiednich paneli słonecznych mamy szanse na wieloletnią gwarancję i serwis. Jest to bardzo ważne, ponieważ naprawa takiej instalacji jest bardzo skomplikowana.


Ekologia człowieka

Ekologia człowieka (ang. Human Ecology) - dziedzina nauki, zajmująca się człowiekiem i jego otoczeniem.

Ekologia człowieka ma na celu badanie jednostki gatunku człowiek rozumny (Homo sapiens) jako podmiotu szeregu procesów na poziomie biologicznym (gatunkowym, środowiskowym) oraz sztucznym (wytworzonym przez samego człowieka: kultura, struktura społeczna, przekształcone elementy otoczenia) - przyroda + kultura + człowiek. Zdaniem badaczy nie można uzyskać pełnego obrazu człowieka rozumnego bez badania jego otoczenia. Ponieważ sprowadzanie ekologii człowieka jedynie do sfery biologicznej daje obraz niepełny, dziedzina ta nawiązuje do innych dyscyplin, takich jak: geologia, geografia, mikrobiologia, botanika, zoologia, genetyka, systematyka, antropologia, psychologia, etnologia, socjologia, ekonomia czy polityka.

W ramach ekologii człowieka wyróżnia się autekologię człowieka i synekologię człowieka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekologia_cz%C5%82owieka


Co to jest mikroklimat?

Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.

Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat



© 2019 http://lisaferrera.wroclaw.pl/