Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede ws

Kilka słów o falowniki fotowoltaiczne

Fakt o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Dlaczego warto korzystać z firm zajmujących się instalacjami solarnymi

Montaż instalacji słonecznych najczęściej przeprowadzają uprawnione do tego podmioty. Chociaż można oczywiście podjąć się tego zadania na własną rękę, to jednak nie jest to zalecane, ponieważ instalacja solarna, jak każda inna instalacja powinna być montowana pod okiem specjalisty z branży. Co więcej, odnawialne źródła energii dopiero od kilku lat rozpowszechniły się na tyle, że zaczęły pojawiać się w gospodarstwach domowych i działanie na własną rękę w tym zakresie jest wręcz niebezpieczne. Najczęściej firma zapewnia nie tylko montaż instalacji, ale także serwis i przeglądy, które podlegają gwarancji. Niewątpliwie jest to duży atut takiego rozwiązania. Warto wybrać usługi takiej firmy, gdyż dzięki temu mamy pewność, że przez wiele lat nasza inwestycja będzie przynosiła nam tylko dochód.


Wskaźnik znaczenia ekologicznego

Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza).

Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany. Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego



© 2019 http://lisaferrera.wroclaw.pl/