Ekologicznie - o oszczędzaniu wody

Dodane: 16-09-2016 11:24
Ekologicznie - o oszczędzaniu wody Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu: oczyszczalnia przydomowa białystok

O perlatorach

Woda jest niezwykle ważnym surowcem, także w aspekcie dosłownym. Każdego roku ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest bardzo droga. Wiadomo, że ludzie przecież nie przestaną się myć. Można wybrać prysznic, ale sprawdzajmy regularnie stan baterii - zakamieniała sprawi, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Wypada także sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody będzie wysokie, ale popłynie jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


O urządzaniu wnętrza

Dom to nie tylko ściany, podłoga i sufit. Dom to również pewien klimat, który trzeba w tym miejscu samodzielnie wytworzyć. Z jednej strony tworzy go rodzina, tworzą go ludzie, którzy go zamieszkują. Budują oni pewną atmosferę sposobem, w jaki się zachowują, w jaki ze sobą rozmawiają. To, jak spędzają razem wolny czas powoduje, że dom przesiąka pewnymi specyficznymi sytuacjami i specyficzną atmosferą. Oczywiście, na tym nie koniec. Klimat tworzy również wnętrze. To, jak dom jest wykończony powoduje, że tworzy się w nim pewien specyficzny klimat. Sposób dekorowania domu, sposób jego urządzenia ma ogromne znacznie. Ważne jest, w jaki sposób udekorowane są ściany. Czy są to tapety czy farba, jakie kolory są zastosowane, jakie kompozycje dobrane. To, co leży na podłodze również nie pozostaje bez znaczenia. Czy jest to podłoga drewniana, dywan czy wykładzina. Wszystko się liczy. I oczywiście, meble i dodatki. Meble dają poczucie komfortu i swego rodzaju specyficznej wygody oraz praktyczności. Dodatki zaś to drobiazgi, które domykają koncepcję. Ważne jest, żeby w odpowiedni sposób ją domykały.


Oszczędzaj wodę

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę łatwych trików.

Jednak jeśli zużycie wody wydaje ci się podejrzanie wysokie, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... "nie pożycza". Bywa się także, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeśli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to dobrze jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Najwięcej wody zużywa toaleta. Skontroluj, czy masz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda leje się do muszli ciągle? To bardzo często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go wymienić samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety zafundować sobie nowy sanitariat.

Istotna jest też jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Dobra sprzęt zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.© 2019 http://lisaferrera.wroclaw.pl/